اخبار معدن فیروزه

شایعه خالی شدن معدن فیروزه نیشابور

در بین برخی از تاجران شایعه خالی شدن معدن فیروزه نیشابور مطرح شده است که بهتر است بدانید این موضوع حرف کذبی بیش نیست و امروزه سالانه بیش از 40 تن فیروزه از معدن فیروزه نیشابور استخراج و در بازار به تراشنده ها به فروش می رسد.

خیلی از تاجران بنا به درخواست هایی که از خارج از کشور دریافت می کنند مبنی بر خرید سنگ فیروزه راف نیشابور، قصد خرید و صادر کردن این سنگ اصیل را به صورت راف به خارج کشور دارند این دسته عزیزان بایستی بدانند:

حدود چند سال پیش قانونی به تصویب رسید که: فروش فیروزه راف (خام) به خارج کشور ممنوع می باشد و باستی سنگ فیروزه نیشابور یک مرحله از مراحل تراش را طی کند (حداقل باید تیزبر شود) و در کشور اشتغال ایجاد شود و سپس امکان صادراتش به خارج کشور فراهم می گردد.

سنگ فیروزه راف نیشابور

یکی از مهمترین دلایل به تصویب رسیدن این قانون برای جلوگیری از خام فروش این سنگ ارزشمند به خارج کشور میباشد چرا که سالها پیش فیروزه نیشابور به صورت خام با قیمت پایین به کشورهای مختلف دنیا به صورت راف صادر می شد و در آن کشورها مراحل تراش را طی می کرد به نام همان کشورها به سایر نقاط جهان از جمله ایران با ارزش افزوده بسیار بالایی صادر می شده است.

کانال پایتخت فیروزه
برچسب ها

سعید فولادوند

سعید فولادوند ساکن معدن فیروزه علیا ، عاشق تکنولوژی های جدید مثل واقعیت های مجازی،موبایل و لپ تاپ طراح وبرنامه نویس اندروید، ادمین سایت پایتخت فیروزه telegram:@saeed_3250

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن